Būvniecība, projektēšana, renovācija

Individuālās logopēdijas GCD kopsavilkums logopēda skolotājam. Tēma: "Pastaiga ar Luntiku." Logopēda piezīmes par leksikogrammatisko kategoriju veidošanu pirmsskolas vecuma bērnu sagatavošanas grupas bērniem ar īpašām vajadzībām. Kognitīvā attīstība

Mērķis: fonēmisko procesu attīstība

Uzdevumi:

Labošanas un audzināšanas:

— paplašināt un aktivizēt vārdu krājumu par tēmu “Transports”

- praktizējiet skaņu [w] un [s] atšķiršanu

- vingrināties skaņu, zilbju un vārdu analīzē

- trenēties lasīt zilbes

- nostiprināt spēju skaidri un pareizi atbildēt uz jautājumiem

Korekcijas un attīstības:

- attīstīt komunikācijas prasmes

— attīstīt izziņas procesus: atmiņu, uzmanību, loģisko domāšanu;

- attīstīt rupjo un smalko motoriku;

Labošanas un audzināšanas:

- attīstīt izziņas interesi

- palielināt aktivitāti un interesi par logopēdijas nodarbībām

Aprīkojums: magnetofons, attēlu biļetes, bumba, objektu attēli, kuru nosaukumos ir skaņas [w], [s], kartītes ar zilbēm, rebuss, kartītes ar vārdiem.

Logopēde aicina bērnus doties aizraujošā ceļojumā. Bet vispirms mums rūpīgi jāieklausās tuvojošos transporta skaņās un jāuzmin, ar ko mēs brauksim.

Bērni klausās kasetes ierakstu - riteņu skaņas, vilciena tuvošanos.

Kāda veida transports tas ir, pamatojoties uz ceļojuma vietu?

Bērni: vilciens ir dzelzceļa transports.

Logopēds: tas, kurš izdomās vārdu ar 3 skaņām, saņems biļeti.

Bērni: vēzis, kaķis, mute, ..

/bērni vārda vārdi, logopēds izdala bilžu biļetes/

Logopēds: Apskatiet savas biļetes, nosauciet attēlus

Bērni sauc: kažoks, konuss, cepure, samovārs, zābaki, ragavas

Logopēds: nosauciet vārdos pirmās skaņas.

Bērni zvana.

Logopēds: Tieši tā, šodien mēs runāsim par skaņām [w] un [s]

Kas ir šīs skaņas?

Bērni sniedz skaņu aprakstu: [w] - līdzskaņa, kurls, vienmēr ciets.

[s] - līdzskaņa, kurls, var būt ciets un mīksts.

Logopēds: Kur ir mēle, kad izrunājam skaņu [w]?

Bērni skaidro: mēle ir kausveida, aiz augšējiem zobiem.

Logopēds: Kur ir mēle, kad izrunājam skaņu [s]

Bērni skaidro: mēle ir veidota kā slaids, aiz apakšējiem zobiem

Logopēds: Es izdodu skaņu, tu ar roku parādi, kur ir mēle.

Bērni rāda.

Stacija "A".

Bērni lasa: SHA, SA

Bērni: būda, salūts,...

Logopēds: Tagad iekrausim automašīnas vilcienā.

Bērni tiek aicināti uzņemt attēlus un sakārtot tos starp ratiņiem - vārdi ar skaņu [w] oranžajā ratiņā, vārdi ar skaņu [s] - zilajā.

Logopēds: jūs paveicāt lielisku darbu, tagad spēlēsim.

Spēlējot ar bumbu: nomainiet skaņu [s] ar [sh].

utt Dienas joki

Stils ir mierīgs

Sporas spurs

Marsa gājiens

Maska Maša

Logopēds: iekāpjam vilcienā un dodamies ceļā.

/bērni atdarina vilciena kustību uz kasetes ierakstu/.

Stacija "U"

Logopēds: Mēs piebraucam un lasām zilbes.

Bērni lasa: SHU, SU

Logopēds: Padomājiet par vārdiem, kas satur šādas zilbes.

Bērni: joki, krekeri,...

Logopēds: Atpūtīsimies šajā stacijā un peldēsimies upē:

Ūdens klusi šļakstās (sita plaukstas)
Mēs peldam gar siltu upi. (peldēšanas kustības ar rokām.)
Debesīs ir mākoņi kā aitas (paceliet rokas uz augšu)
Viņi bēga uz visām pusēm. (skrien uz vietas un tup)
Mēs rāpjam ārā no upes, (lēni piecēlās)
Pastaigāsimies nožūt. (ejot vietā.)
Tagad dziļi ieelpojiet.
Un mēs apsēžamies smiltīs. (Bērni apsēžas.)

Logopēds: Kamēr mēs atpūtāmies, pie mums atnāca radiogramma.

Bērni tiek aicināti labot kļūdas:

Karavīrs valkā putru, tētis krāsoja žurku,

Maša ēda ķiveri. Maša lāci mazgā izlietnē.

Logopēds: Kamēr mēs analizējām radiogrammu, mūsu vilcienā iekāpa bezbiļetnieks, lai noskaidrotu, kas tas ir, mums jāatrisina mīkla:

Bērni tiek aicināti izlasīt vārdu, pamatojoties uz attēla vārdu pirmajām skaņām.

Jumts, lapsenes, kažoks, ritenis, stārķis

Bērni lasa: KAĶIS

Logopēds: Kāpēc kaķis ieradās pie mums, mēs uzzināsim nākamajā stacijā.

Iekāpjam vilcienā un dodamies ceļā.

/bērni atdarina vilciena kustību uz kasetes ierakstu/.

Stacija "O".

Logopēds: Mēs piebraucam un lasām zilbes.

Bērni lasa: SHO, SO

Logopēds: Padomājiet par vārdiem, kas satur šādas zilbes.

Bērni: šokolāde, varene,..

Logopēde: kaķis atskrēja nejauši, viņa juta, ka vedējs piegādā barību.

Logopēds bērniem iedod bildes – podiņus, uz kuriem piestiprinātas kartītes ar vārdiem ar trūkstošiem burtiem. Bērni aizpilda burtus.

RI.
MANS. PAR
PY. CA
CA. A
. UP

Logopēds: mūsu ceļojums ir beidzies, mēs iekāpjam vilcienā un dodamies uz bērnudārzu.

Rezultāts: īsa saruna par to, kas īpaši palicis atmiņā ceļojumā.

Nosaukums: Logopēda nodarbības. Izglītības pasākumu kopsavilkums bērnu grupai ar īpašām vajadzībām, gatavojoties skolai: “Jautrais ceļojums”

Amats: logopēds skolotājs
Darba vieta: GBDOU Nr.81
Atrašanās vieta: Sanktpēterburga, Primorskas rajons

Runas attīstības stunda

Logopēda kopsavilkums par attīstību
leksikogrammatiskās kategorijas pirmsskolas vecuma bērniem
sagatavošanas grupa bērniem ar kustību traucējumiem

Khisamova G.R., skolotājs-logopēds MBDOU Nr. 5, Leninogorsk RT

Temats: Sarežģīts teikums ar savienojumu A.

Mērķis: Iepazīstiniet bērnus ar sarežģītu teikumu uzbūvi, iemāciet salikt sarežģītus teikumus, pamatojoties uz vizuāliem simboliem.

Uzdevumi: Stiprināt prasmi sastādīt vienkāršu teikumu diagrammas, iemācīties sastādīt diagrammu sarežģītam teikumam ar savienojumu a. Vingrojiet bērnus sarežģītu teikumu sastādīšanā ar savienojumu a, pamatojoties uz diagrammām un attēliem. Attīstīt spēju salīdzināt objektus. Nostipriniet un aktivizējiet vārdu krājumu par tēmu: “Sporta veidi. Drīz būs Universiāde! Stiprināt pareizu skaņu izrunu, attīstīt smalko motoriku, ritma izjūtu, dzirdes un vizuālo uzmanību. Patriotisma izjūtas audzināšana.

Aprīkojums: Nodarbības darba posmu diagrammas attēli; priekšmeta bildes katram bērnam, par tēmu “sporta veidi”; kartītes ar vārdu simboliem un attēliem teikumu veidošanai.

Nodarbību gaita:

I. Organizatoriskais moments. Darbības posmu programmēšana.

Logopēda stāsts.

Puiši, mēs dzīvojam republikā, kur drīzumā notiks brīnišķīgais Universiādes pasākums. Un šodien pie mums ciemos ieradās Uni talismans un Universiādes simbols. Galu galā Universiāde ir sacensības jauniešiem. Yuni ir enerģijas pilns, viņam patīk sports, viņa vecākais brālis, liels spārnotais sniega leopards, lepni skatās uz viņu no mūsu Tatarstānas ģerboņa.

(slaidrāde)

Puiši, vai zināt, kādos sporta veidos Universiādē startēs sportisti no visas pasaules? (Bērnu atbildes) Vai tev patīk sports? (Bērnu atbildes).

Es iesaku jums pastāstīt, ko jūs šodien darīsit.

Bērni atbild, veidojot teikumus saskaņā ar diagrammu. Teikumu paraugi:

Šodien mēs sniegsim priekšlikumus un to diagrammas.

Uzspēlēsim spēli.

Salīdzināsim objektus.

II Galvenā daļa.

1. Ievads tēmā.

Logopēds lūdz bērnus nosaukt attēlos redzamos sporta veidus. (katram bērnam uz galda ir bilde). Bērni nosauc sportu (futbols, volejbols, peldēšana...), pēc tam apkopojiet un nosauciet nodarbības tēmu. Izskaidrojiet sporta jēdzienu.

2. Jaunā materiāla skaidrojums.

Skolotājs dod bērniem uzdevumus: meitenes - izkrāso lentītes, zēni - zīmē (apvelciet ar izsekošanas papīru) bumbiņas. Lūdz viņus izteikt teikumus par to, ko viņi dara.

Bērni veido teikumus.

Meiteņu krāsas lentes.

Zēni zīmē bumbiņas.

Pēc tam uz salikšanas audekla tiek sastādītas šo priekšlikumu diagrammas.

Tālāk skolotājs paskaidro, ka, ja mēs vēlamies runāt par meitenēm un zēniem vienā teikumā, mums ir jāsaista abi teikumi ar mazo vārdu “a”. (parādīts diagrammā) un atdaliet abas iegūtās daļas ar komatu. Tad viņš lūdz bērnus sastādīt teikumus saskaņā ar shēmu:

Logopēds vērš uzmanību uz to, ka katrā teikuma daļā tiek nosaukti dažādi vārdi-objekti. Informē, ka vēlams izmantot dažādas darbības.

Bērni veido teikumu:

Meitenes krāso lentes, un zēni zīmē bumbiņas.

3. Sarežģīta teikuma sastādīšana, pamatojoties uz diviem sižeta attēliem.

Logopēds dod uzdevumu: izmantojot sastādīto diagrammu, pēc attēliem izdomā teikumu. Piedāvātas bildes: “basketbolisti spēlē basketbolu”, “tenisisti spēlē tenisu”.

Tiek izteikts priekšlikums:

Basketbolisti spēlē basketbolu, bet tenisisti - tenisu.

4. Pirkstu vingrošana.

Plaukstas augšā! Aplaudē! Aplaudē! (Sasit plaukstas augšpusē, ceļos, plecos, sānos, aiz muguras, priekšā, pa kreisi, pa labi.)

Uz ceļiem - pļauki, pļauki!

Tagad paglaudiet man plecus!

Sitiet sev uz sāniem!

5. Piedāvājuma sastādīšana kombinētajām shēmām, izmantojot attēlus. Pirmsskolas vecuma bērniem tiek lūgts uzrakstīt teikumu, izmantojot diagrammu.

Petja slēpo

un Tanya slido.

6. Jaunvārdu veidošanas vingrinājums par tēmu “Sportisti”

Spēlē hokeju - hokejists.

Spēlē futbolu - futbolists.

Spēlē volejbolu - volejbolists.

Spēlē basketbolu - basketbolists.

Spēlē tenisu - tenisists.

Velosipēdists brauc ar velosipēdu.

Viņš nodarbojas ar vingrošanu - vingrotājs.

Peldēs - peldētājs.

III. Dinamiskā pauze.

Logopēds iedala bērnus vingrotājos un peldētājos (lai bērni neapjuktu, pie apģērba ir piestiprinātas nozīmītes, kurās attēloti sportisti). Aicina bērnus izdomāt uzdevumus sportistiem ar mazo vārdu “a” un sniedz piemēru:

"Vingrotāji tup un peldētāji nirst."

Vingrotāji lec un peldētāji peld.

Vingrotāji griežas un peldētāji aiztur elpu.

Vingrotāji veic sānu līkumus, bet peldētāji – ar zvaigznīti.

7. Izskaidro sakāmvārdu nozīmi.

Staigāšana nozīmē dzīvot ilgi.

Veselā ķermenī vesels gars.

Saule, gaiss un ūdens ir mūsu labākie draugi.

Kusties vairāk, dzīvosi ilgāk.

8. Loto “Pabeidz teikumu”

Katram bērnam ir liela loto spēles karte un atsevišķi attēli. Logopēds iesaka izlasīt teikumu sākumu zem kartīšu attēliem un pabeigt tos, izvēloties atbilstošo attēlu ar nozīmei atbilstošu turpinājumu un ievietojot to blakus esošajā tukšajā laukā.

Ziemā viņi spēlē hokeju, un... vasarā viņi spēlē futbolu.

Ziemā viņi slēpo, un... vasarā viņi brauc ar velosipēdu.

Ziemā viņi slido, un... vasarā viņi peld.

Tenisu spēlē ar raketi, un... basketbolu ar bumbu.

Bērni izvēlas atbilstošus attēlus un izlasa teikumus.

IV Rezumējot.

Skolotāja aicina bērnus, izmantojot aktivitāšu algoritmu, atcerēties, ko viņi darīja stundā: spēlējās, veidoja teikumus, salīdzināja ar kādu sporta veidu viņi nodarbojas vasarā un kādu ziemā. Uzziniet, kuras spēles viņiem patika un kuras viņi vēlētos spēlēt nākamajās nodarbībās.

Kognitīvā UUD:

Nosakiet un formulējiet kognitīvo mērķi.

Meklējot izejas no problemātiskas situācijas.

Savienojums ar citiem burtiem.

Komunikatīvais UUD:

Bērna un pieaugušā sadarbība uzdoto problēmu risināšanā.

Kopīgu pasākumu plānošana.

Spēja izteikt savu pozīciju un saprast citus.

Normatīvais UUD

Uzstādiet sev mācību uzdevumu.

Pabeigt uzdevumus atbilstoši izvirzītajam mērķim.

Kontrolēt savas aktivitātes kursa laikā un ar uzdevuma izpildes rezultātu.

Personīgais UUD

Spēja novērtēt savu rīcību un radošās darbības tieksmes.

Tiešo izglītojošo pasākumu MĒRĶI:

Zināšanu nostiprināšana programmas sadaļās “Skaņas runas kultūra”, “Rakstprasmes mācīšanas elementi”, “Leksiko-gramatiskās kategorijas”, “Sakarīgā runa”.

Izglītības jomu integrācija : “Runas attīstība”, “Sociāli komunikatīvā attīstība”, “Kognitīvā attīstība”, “Fiziskā attīstība”.

Korekcijas izglītības uzdevumi:

OO. Runas attīstība:

- Stiprināt prasmi izrunāt skaņu (l) zilbēs, vārdos, teikumos.

Uzlabot spēju atpazīt “patskaņu skaņu”, “cieto līdzskaņu skaņu”; vārdu skaņu un zilbju analīzes prasmes; prasmes veidot vārdus no burtiem un teikumus no vārdiem; vārdu krājuma bagātināšana.

Runas gramatiskās struktūras pilnveidošana (vārdu veidošanas prasmes - nostiprināt spēju lietot lietvārdus daudzskaitlī, saskaņot lietvārdus ar īpašības vārdiem dzimtē un reģistros).

OO. Kognitīvā attīstība:

- Prasmju un iemaņu pilnveidošana darbā ar diagrammu, modeli (orientēšanās uz papīra lapas).

OO. Veselība:

Speciālo vingrojumu izmantošanas prasmes uzlabošana veselības uzlabošanai (spēles masāža “Bumba”).

Korekcijas un izstrādes uzdevumi:

OO. Runas attīstība:

Fonēmisko procesu attīstība, runas dzirde, dzirdes uzmanība, runas ekspresivitāte.

Uzmanība, atmiņa, domāšana.

Skaņas automatizācija (l) un visu iepriekš nodoto skaņu pareiza izruna un diferencēšana; uzlabojot zilbju lasīšanas prasmes.

OO. Kognitīvā attīstība:

Smalko motoriku attīstīšana; vispārējās runas prasmes (balss, izteiksmīgums);

OO: Veselība:

Intonācijas un sejas izteiksmes attīstība;

Attīstīt paškontroli.

Koriģējošie un izglītojošie uzdevumi:

OO. Runas attīstība:

Aktivitātes, neatkarības un iniciatīvas veicināšana klasē. - Intereses veidošana par dzimtās runas skaņu pareizu izrunu.

OO. Kognitīvā attīstība:

Atbildības un sadarbības veicināšana ar pieaugušajiem klasē.

OO. Veselība:

Attīstīt paškontroles un pašcieņas spēju, veicot vingrinājumus.

OO. Sociālā un komunikatīvā attīstība:

Komunikācijas prasmju kultūras veicināšana saskarsmē ar pieaugušajiem.

Metodes un tehnikas:

Vizuāli (rokasgrāmatas, attēli, prezentācija); - Verbālā (kopīga runas aktivitāte); - Spēle (pārsteiguma moments - Luntik); - Praktiskā (modelēšana, uzdevumu pildīšana, vingrinājumi); - Emocionālā metode (uzmundrināšana); - Patstāvīgais darbs, saruna, pašvērtējums, refleksivitātes veidošana, pašpārbaudes organizēšana.

Nodarbību aprīkojums : — datora prezentācija; - didaktiskais materiāls - mikroshēmas skaņu apzīmēšanai, mājas skaņām, zilbes.

Programmatūra:

Operētājsistēma - Windows 7

PowerPoint 2010

Atsauces:

E.A., O.O. Mājas logopēdiskā piezīmju grāmatiņa. Mēs mācāmies skaņas [l], [l]. Izdevniecība "TC Sfera", 2011. gads.

UZ. Sediks “Pareizas runas audzināšana bērniem”, Maskava, Stalker izdevniecība, 2003.

1. Darba posmi.

Laika organizēšana.

Logopēda skolotāja mērķis: radīt apstākļus bērna pozitīvai attieksmei, sagatavot bērnu produktīvam darbam stundā.

Mērķis bērnam: sagatavoties produktīvam darbam klasē, pozitīva attieksme pret stundu.

Uzdevumi:

- radīt pozitīvu emocionālu noskaņojumu.

Metodes: verbāls, vizuāls.

Nodarbības gaita:

Laika organizēšana. - Ļuba, kā tu domā, ko mēs šodien nodarbosimies?

-Kāpēc jums ir vajadzīgi visi šie uzdevumi?

- Sāksim savu ceļojumu ar lidmašīnu.

D/SPĒLE: (2. slaids) "Mēs lidojam ar lidmašīnu"

-Palaid ar pirkstu pa lidmašīnas atstāto taku starp mākoņiem un skaņu taurē. Kādu skaņu tu dzirdi? ([l]). Kā jūs domājat, ar kādu skaņu mēs šodien spēlēsim? ([l]).

(3. slaids) Pārsteiguma brīdis:

- Paskaties, burti ir izkaisīti, izveidosim no tiem vārdu un uzzināsim, kas ieradās mūsu stundā. Nosauciet šī vārda patskaņu skaņas. Un tagad visi līdzskaņi ir cieti, līdzskaņi ir mīksti. Labi padarīts! Viss ir pareizi!

2. Darba posmi.

Izpētītā materiāla konsolidācija.

Logopēda skolotāja mērķis: palīdzēt bērnam automatizēt skaņu [l], uzkrāt jaunas zināšanas un sistematizēt iegūtās zināšanas.

Mērķis bērnam: bērnam jāzina skaņas un burti, jānosauc skaņas, jāraksturo runas skaņas, jāveido vārda skaņu-burtu un zilbju diagramma, kā arī jāvirzās uz papīra lapas.

Uzdevumi:

Organizēt darbu pie skaņu raksturošanas;

Organizēt darbu pie [l]zilbju, vārdu, teikumu skaņas automatizēšanas;

Virziet bērna darbību, lai sastādītu vārda zilbju un skaņu burtu diagrammu;

Organizēt darbu pie zilbju un vārdu lasīšanas;

Novirziet bērna darbības, lai attīstītu vārdu krājumu, runas leksisko un gramatisko struktūru, sastādiet teikumus no vārdiem un izkārtojiet to diagrammu.

Metodes: vizuālā, praktiskā, emocionālā metode (uzmundrināšana).

Kritēriji: pareizi - nepareizi izrunā skaņu [l] zilbēs, vārdos, teikumos;

klasificē skaņas, raksturo skaņas, koordinē runas leksisko un gramatisko struktūru, sastāda teikumu no vārdiem un izkārto tā diagrammu.

D/SPĒLE: (4. slaids)"Radīt skaņas."

Tagad Luntik aicina mūs laivu braucienā. Parādiet laivas ceļu. Palaidiet pirkstu pa ceļu no kreisās puses uz labo, izlasiet zilbes. Atkārtojiet katru zilbi vairākas reizes.

(5. slaids) -Lūk, Luntik aicina mūs izlasīt šīs rindas.

D/SPĒLE: (6. slaids)"Nosauciet attēlus."

-Lūk, Luntik mums ir sagatavojis jaunu spēli.

- Kādi objekti tiek zīmēti? Nosauciet tos.

- Nosauciet augšējo labo attēlu, apakšējo kreiso, augšējo kreiso utt.

D/SPĒLE: (Slaids Nr. 7-12)"Viens ir daudz."

- Mainiet vārdus.

D/SPĒLE: (13. slaids)Uzmini mīklas. Lyuba, Luntik aicina mūs atrisināt mīklas.

Vectēvs sēž

Ģērbies simts kažokos.

Kurš viņu izģērbj?

Viņam birst asaras. (sīpols)

Priedē ir dobums,

Ieplakā ir silti,

Kas dzīvo priedē?

Silts? (vāvere)

D/SPĒLE: (14. slaids)"Kur skaņa (l) paslēpās."

- Apskatiet diagrammas un pasakiet man, kur vārdā LUK ir skaņa (L), izklājiet tik apļus, cik skaņu ir vārdā, uzlieciet šo attēlu vēlamajā stāvā, kāpēc, jūs to ievietojāt 1. stāvs, cik zilbju ir vārdam, un kāpēc jūs tā domājat? (vārdā ir tik daudz zilbju, cik patskaņu skaņu).

Kur ir skaņa (L) vārdā VĀVERE. Saskaiti, cik skaņu ir vārdā, ieliec tik apļus, cik skaņu vārdā, uzliec šo bildi vēlamajā stāvā, kāpēc, vai liki 2. stāvā, cik zilbju ir vārdā, kāpēc tu tā domā?

­ D/SPĒLE: (15. slaids)Fiziskās audzināšanas minūte.

- Lyuba, atpūtīsimies kopā ar tevi, iemasēsim plaukstas ar šo bumbu un deklamējam dzejoļa rindas. Atkārto pēc manis.

Pele

Pele dzīvoja laimīgi

Viņa gulēja uz pūkas stūrī.

Pele ēda maizi un speķi,

Bet pelei visa nepietika.

M. Fomičeva

D/SPĒLE: (Slaids Nr. 16-18)"Count"

- Saskaitiet objektus no 1 līdz 6. Lai jums būtu vieglāk skaitīt, “ejiet” pa apļiem. Kļūsti jaunāks!

D/SPĒLE: (19. slaids)"Rhymes."

Luntik mums ir sagatavojis vēl dažas spēles: pirmo “Rhymes”.

– Tagad mācīsimies rakstīt dzeju. Padomājiet par vārdu, kas atskaņo, un atkārtojiet visus teikumus. Labi paveikts, un jūs paveicāt šo uzdevumu!

D/SPĒLE:(20. slaids)"Atbildi man."Otrā spēle "Atbilde".

- Atbildiet uz maniem jautājumiem pilnos teikumos.

D/SPĒLE: (Slaids Nr. 21-22)"Nāc ar ieteikumiem."

- Izgudrojiet teikumus, izmantojot divus vārdus no pāra vienlaikus:

lampa - galds, mazulis - velosipēds. Labi darīts, cik vārdu ir mūsu teikumā, izveidosim šī teikuma diagrammu.

3. Darba posmi.

Atspulgs.

Logopēda skolotāja mērķis:

noteikt pētāmā materiāla asimilācijas pakāpi.

Mērķis bērnam:

parādīt iegūto zināšanu asimilācijas pakāpi.

Uzdevumi:

Organizēt patstāvīgu darbu,

Organizējiet sarunu, lai novērtētu aktivitātes klasē.

Metodes: patstāvīgais darbs, saruna, pašcieņa, refleksivitātes veidošana, pašpārbaudes organizēšana.

Kritēriji: bērns stāsta, kādi uzdevumi bija pirms viņa, izrunā visus veiktos posmus, stāsta, kas bija viegli un kur vēl rodas grūtības.

Apakšējā līnija.

- Kādu skaņu mēs šodien atkārtojām? Ko vēl šodien darīji?

Novērtējiet sevi, kā domājat, kā strādājāt stundā. Vai tev viss izdevās, un kuri uzdevumi tev bija grūti?

(Slaids Nr. 23) - Labi darīts! Jūs paveicāt labu darbu. Tu to izdarīji! Luntik pateicas par pareizajām atbildēm un saka: čau!


Korekcijas pedagoģijas izklāsts (vidējā grupa)
Logopēda un pusmūža bērnu ar speciālo vajadzību attīstību tiešo izglītojošo darbību kopsavilkums
Skolotāja-logopēde Golovina Aleksandra Oļegovna
par tēmu:
“Ciemos Sarkangalvīte”

Izmantotās tehnoloģijas: Attīstības izglītības tehnoloģija, uz problēmām balstītas spēļu tehnoloģijas, veselību saudzējošas tehnoloģijas, pasaku terapijas tehnoloģija Izglītības jomu integrācija: “Komunikācija” “Izziņa” “Socializācija”
Aprīkojums: Rotaļlietas (lelle, lācis, mašīna, zaķis, vilciens), telefons, rotaļlietu mēbeles (krēsls, galds, skapis, dīvāns), Sarkangalvītes māja, rotaļlietu plakani attēli (Pinokio, Čipolīno, ziloņu mazulis, divi lāči, zaķītis, dīvāns, lelle), molberts ar paklāju, zirgu manekeni, lelle vilks, Sarkangalvīte, pārdevējs.
Korekcijas izglītības mērķi:
1. Noskaidrojiet un aktivizējiet bērnu vārdu krājumu par tēmu “Rotaļlietas”
2. Turpināt darbu pie runas aktivitātes veidošanas un sakarīgas runas attīstības
3. Attīstīt prasmi veidot lietvārdus ar deminutīvām sufiksiem
4. Attīstīt prasmi veidot vienskaitļa lietvārdus ģenitīva un akuzatīvā gadījumā par tēmu “Rotaļlietas”
5. Vingrojiet bērnus lietvārdu saskaņošanā ar īpašības vārdiem
6. Noskaidrojiet vienkāršu vietas prievārdu nozīmi (uz, iekšā, zem, aiz)
7. Veidojiet prievārda-lielo burtu konstrukcijas
8. Vārdu (bērnu vārdu) zilbiskās struktūras uzlabošana
9. Attīstīt runas aparātu, lai veidotu pareizu runas skaņu izrunu
Koriģējošie un attīstības mērķi:
1.Attīstīt dzirdes uzmanību
2.Attīstīt vizuālo un dzirdes atmiņu
3. Uzlabot rupjo, smalko un artikulācijas motoriku
Korekcijas un izglītības mērķi:
1. Attīstīt sadarbības, mijiedarbības, patstāvības un iniciatīvas prasmes, spēju uzklausīt biedru atbildes
2. Izkopt bērnos pozitīvas emocijas un dzīvespriecīgu noskaņojumu, aktivizēt pieklājības vārdus.
Laika organizēšana
Logopēds: Bērni, klausieties, tālrunis zvana.
Sarkangalvīte (pa telefonu): “Sveiki, puiši, šī ir Sarkangalvīte. Es gribu jūs uzaicināt ciemos un spēlēt. Nāc ātri, es tevi gaidīšu!
Logopēds: Bērni, vai jūs dzirdējāt, kas mums zvanīja?
Bērni: Sarkangalvīte!
L: Viņa aicina mūs ciemos. Dosimies drīz.
L: Vai tev nav bail? Galu galā Sarkangalvīte dzīvo mežā. Mežā dzīvo vilks.
D: Nē, mēs esam drosmīgi, mēs nebaidāmies no vilka!
Galvenā daļa
Nodarbības gaita
es
Logopēds: Labi, iesim ciemos. Bet viņi nāk ciemos ar dāvanām. Ko dāvināsim Sarkangalvītei?
Bērni: Uzdāvināsim Sarkangalvītes rotaļlietas.
L: Pareizi. Mums ir jāpērk rotaļlietas, un mēs tās pirksim veikalā.
Un šeit ir veikals.
(spēlei “veikals” tiek parādīta rotaļlietu paplāte)
Veikalā ir rotaļlietu pārdevējs. Sasveicināsimies.
D: Sveiki!
Pārdevējs: Sveiki, puiši!
L: Lai pārdevējs zinātu, kādas rotaļlietas mums jāpērk, skaidri pasakiet rotaļlietas nosaukumu un pastāstiet, kas tas ir.
D/I: “Veikals” (teikumu sastādīšana, izmantojot lietvārdus V.P., vienskaitlī)
Pārdevējs: Ko jūs vēlaties iegādāties?
1. bērns: Es gribu nopirkt lāci.
Pārdevējs: Kas tas ir?
1. bērns: tas ir brūns. Liels. Biezs.

1 bērns: Paldies.
Pārdevējs: Ko jūs vēlaties iegādāties?
2. bērns: Es gribu nopirkt lelli.
Pārdevējs: Kāda viņa ir?
2. bērns: viņa ir skaista.
Pārdevējs: Ko viņa valkā?
2. bērns: viņai ir sarkana kleita.
Pārdevējs: Lūdzu, paņemiet to.
(bērni pērk rotaļlietas Sarkangalvītei)
II.
L: Un tagad mēs paņemsim nopirktās rotaļlietas un dosimies uz Sarkangalvīti zirga mugurā.
Lai zirgi ātri auļotu, mums viņiem jāpasaka, cik ļoti mēs viņus mīlam un rūpējamies par tiem (dzirdes uzmanības un atmiņas attīstība).
(Bērni kopā ar logopēdu lasa A. Barto dzejoli “Es mīlu savu zirgu” un veic darbības atbilstoši tekstam)

Es mīlu savu zirgu.
Es gludi izķemmēšu viņas kažokādu.
Ar ķemmi nogludināšu asti.
Un es došos zirga mugurā ciemos.
L: Lai zirgi mūs ātri dabūtu, viņiem ir skaļi jāklabina nagi. Un mēs viņiem palīdzēsim ar mēlēm
(bērni sēž uz zirgiem un jāj, kopā ar logopēdu veic artikulācijas vingrinājumu "Zirgs")
III.L: Prrrrr. Stop. Dzirdu, ka kāds gaudo.
(atskan vilka kauciens, un parādās pats vilks - lelle bibabo)
D: Šis ir vilks.
L: Mēs esam drosmīgi puiši, mēs nebaidāmies no vilka. Nobiedēsim viņu paši. Lai viņš domā, ka mēs esam vilki. Brēkosim draudīgi kā vilki! (Ilgas runas izelpas attīstība, onomatopoēze - U-U-U)
L: Vilks nobijās un aizbēga. Lecam tālāk.
Prrrr. Esam ieradušies. Šeit ir Sarkangalvītes māja.
(izstādīta māja un rotaļu mēbeles: gulta, krēsls, galds)
L: Sveika Sarkangalvīte. Tu esi tik skaista. Mēs atnācām ar jums spēlēt.
Sarkangalvīte: Sveiki, puiši! Es ļoti priecājos, ka atnācāt. Iepazīsimies. Mani sauc Sarkangalvīte.
IV
L: Iepazīsim Sarkangalvīti, sasitot rokās savus vārdus. (Vārdu skaņu-zilbju struktūras veidošana)
Sāksim mūsu puišu iepazīšanos ar vārdiem: Mans vārds ir...
D: Mani sauc Polina. Paulīne!
Mani sauc Rostislavs. Ros-ti-slava!
Mani sauc Uļjana. Ul-ya-na!
Mani sauc Daša. Jā-ša!
Mani sauc Pāvels. Pāvils!
Sarkangalvīte: Priecājos ar jums iepazīties!
V
L: Mēs tev atnesām dāvanas. Viņi ir šajā kastē.
Puiši, dāvināsim rotaļlietas.
Poļina, ko tu uzdāvināsi Sarkangalvītei? Sāciet savu atbildi ar vārdiem: Es došu...(Teikumu veidošanas prasmes stiprināšana, izmantojot lietvārdus V.P. vienskaitlī)
D: 1. Es uzdāvināšu Sarkangalvītei lelli.
2.Es uzdāvināšu Sarkangalvītei lācīti.
3. Es tev uzdāvināšu mašīnu.
Es iedošu Sarkangalvītei vilcienu.
VI. (Sarkangalvīte liek rotaļlietas uz krēsliem)
Spēlēsim spēli "Kurš ir uzmanīgākais?" Es paslēpšu rotaļlietas, un jūs atbildēsit, kurš pazudis. (Vizuālās uzmanības attīstība, lietvārdu lietošana vienskaitļa formā)
L: Bērni, novērsieties no Sarkangalvītes un vērsieties pie mūsu viesiem. Pasmaidīsim viņiem un parādīsim skaistus zobus.
(bērni izpilda artikulācijas vingrinājumu “Žogs”)
Sarkangalvīte: Pagriezies, kurš pazudis?
D: Lācis ir prom.
L: Pareizi. Atkal pievērsīsimies viesiem un smaidīsim kā mazas vardītes.
bērni izpilda artikulācijas vingrinājumu “Smaids”)
Sarkangalvīte: Apgriezieties. Kurš pazudis?
D: Mašīna ir pazudusi.
L: Spēlēsim vēlreiz. Pagriezieties pret viesiem un smaidiet kā ziloņi. Pareizi, ziloņi prot smaidīt, izstiepjot savu garo probosci.
(bērni izpilda artikulācijas vingrinājumu “Proboscis”)
VII
L: Sarkangalvīte, es redzu, ka tev vēl ir rotaļlietas, bet kāpēc tās ir salauztas?
Sarkangalvīte: Mūsu mežā dzīvo ļauns vilks, viņš atnāca un salauza rotaļlietas. Puiši, palīdziet man tās salabot.
D: Jā, mēs redzējām vilku. Mēs paši viņu nobiedējām, un viņš aizbēga.
Mēs palīdzēsim jums salabot rotaļlietas. (lietvārdu lietošana vienskaitļa formā, vizuālās uzmanības attīstība)
(Paklājā ir plakanie Pinokio, Čipollino, lāču, zaķa, ziloņa mazuļa, Tanjas lelles un trūkstošo detaļu attēli)
L: Zaķis bez kā?
D: Zaķis bez auss.
L: Pinokio bez kā?
D: Pinokio bez deguna.
L: Cipollino bez kā?
D: Cipollino bez kurpes.
L: Ziloņu mazulis bez kā?
D: Ziloņu mazulis bez stumbra.
L: Tanya lelle bez kā?
D: Tanya lelle bez kurpes.
VIII.L: Mūsu pirksti strādāja, labojot saplīsušās rotaļlietas. Vingrosim pirkstiem. (runas aktivitātes attīstība, runas intonācijas puse)
(Pirkstu vingrošana “Taņina lelles sēž uz liela dīvāna rindā”)
Uz liela dīvāna Taņina lelles sēž rindā:
Divi lāči, Pinokio un jautrais Cipollino.
Un ziloņu mazulis un zaķis.
Viens divi trīs četri pieci.
Mēs palīdzam mūsu Tanjai saskaitīt rotaļlietas.
Beigu daļa
Sarkangalvīte: Paldies, puiši. Es arī sagatavoju jums dāvanas. (Lietvārdu lietošana ar prievārdiem)
(Sarkangalvīte čukst logopēdei ausī, kur paslēptas dāvanas. Bērni atrod dāvanas un atkārto, kur tās paslēptas) L: Poļina, tava dāvana atrodas uz krēsla.
Pāvel, tava dāvana ir skapī.
Rostislav, tava dāvana ir zem galda.
Uļjana, tava dāvana ir aiz dīvāna.
D: Paldies Sarkangalvītei! Uz redzēšanos!
L: Bērni, mums ir pienācis laiks atgriezties bērnudārzā. Izklaidējāmies spēlējoties ar Sarkangalvīti, palīdzējām salabot rotaļlietas un izdzinām ļauno vilku no meža. Atvadīsimies no Sarkangalvītes, no mūsu ciemiņiem. Kāpjam zirgos un braucam uz bērnudārzu.
(Bērni atvadās, kāpj zirgos un atgriežas bērnudārzā)


Pievienotie faili

Izglītības joma “Izziņa”, “Komunikācija”.

Mērķis: runas attīstība vecāka gadagājuma pirmsskolas vecuma bērniem ar ODD.

Labošanas un audzināšanas:

Radīt apstākļus bērniem, lai nostiprinātu zināšanas par gadalaikiem, mēnešiem un gadalaiku zīmēm;
dot ieguldījumu bērnu ar īpašām vajadzībām vārdu krājuma paplašināšanā un aktivizēšanā par tēmu “Gadalaiki”;
iepazīstināt bērnus ar spēju noteikt vārda pirmo skaņu, veikt vārdu skaņu analīzi un sadalīt vārdus zilbēs;

Korekcijas un attīstības:

Radīt apstākļus, lai uzlabotu liecības runu, spēju vispārināt un izdarīt secinājumus;
veicināt vizuālās uzmanības, uztveres, runas dzirdes, atmiņas, runas elpošanas attīstību;

Labošanas un audzināšanas:

Veicināt sadarbības, savstarpējas sapratnes, labas gribas, patstāvības, iniciatīvas, atbildības prasmju veidošanos;
radīt apstākļus radošās iztēles rosināšanai un pozitīvas emocionālās pieredzes uzkrāšanai.

Veselību taupošas tehnoloģijas:

Vizuālās vingrošanas izmantošana;
pozitīva emocionālā fona veidošana;
sistemātiska slodžu un atpūtas maiņa;

Sagatavošanas darbs: saruna par gadalaikiem, bērnu rokdarbiem un zīmējumiem ar vecākiem par tēmu “Gadalaiki”
Aprīkojums un materiāli: IKT, slidkalniņi par gadalaikiem, lidojošs paklājs, putnu attēli, mikroshēmu komplekti skaņas analīzei, vizuālās vingrošanas slaidi, “4 nepāra” kartītes, zieds, “sniega bumba”, zīmēts koks, lapas no koks, augļu un dārzeņu manekeni, zars ar vates gabaliņiem, zvaniņi, izgrieztas bildes.

Nodarbības gaita:

Bērni ienāk grupā un apskata amatniecības un gleznu izstādi par tēmu “Gadalaiki”.

Logopēde pievērš viņu uzmanību izstādei un apbrīno bērnu radošumu.

Logopēds: bērni, vai vēlaties doties ceļojumā cauri visiem gadalaikiem vienlaikus? Kā jūs domājat, kā mēs varam ceļot? (bērnu atbildes)

Logopēds: Iesaku ceļot pa paklāju – lidmašīnu.

Bērni sēž uz paklāja un aizver acis. Skan P. Čaikovska mūzika “Gadalaiki”.

Pedagogs:

Straumes zvanīja,
Rooki ir ieradušies.
Uz mājām - stropu - bišu
Es atnesu pirmo medu.
Kas lai saka, kas zina
Kad tas notiek?
(pavasaris)

Slīdrāde "Pavasaris".

Pedagogs: Kāds ir pavasaris mūsu novadā? (Bērnu atbildes)

Spēle "Kāpēc man patīk pavasaris?"

Bērni aplī atbild pārmaiņus.

Logopēds: nosauciet pavasara mēnešus (marts, aprīlis, maijs)

Logopēds: kurš viņam spārnos pavasari? (putni)

Logopēds: Kā sauc šos putnus? (migrējošais)

Logopēds: Kā jūs saucat putnus, kas lido uz siltākiem apgabaliem? (ziemo)

Spēle brīvā dabā “Ziemošana un migrācija”.

Bērni stāv aplī. Skolotāja nosauc gājputnus - bērni vicina rociņas, ziemojošos putnus - tie tup un sit plaukstas. (izmantojiet putnu ilustrācijas)

Logopēds: Puiši, jūsu rokās ir putnu attēli. Nosakiet pirmo skaņu katra putna vārdā. Bet vispirms atcerēsimies patskaņus un līdzskaņus. (Bērnu atbildes)

Logopēds: Labi darīts, bērni! Uzkāpsim uz burvju paklāja un dodamies tālāk!

Pedagogs:

Paies pavasaris, aiz tā...
Saule cepina,
Liepu ziedi,
Rudzi vārpas, zelta kvieši,
Kas lai saka, kas zina
Kad tas notiek?
(vasara)

Slaidrāde "Vasara".

Spēle "Kā mēs zinām, ka vasara ir pienākusi?"

Bērni viens otram nodod ziedu un nosauc vasaras zīmes.

Logopēds: Puiši, mums ir kukaiņu attēli. Tagad strādāsim pie galdiem.

Bērni veic vārdu skaņu analīzi: vabole, lapsene.. (individuālais darbs)

Spēle "Ceturtais ritenis".

Bērni apskata kartītes un identificē papildu attēlu (uz kartītēm ir gadalaiki, bērnu jautrība dažādos gada laikos.....).

Vizuālā vingrošana "Kukaiņi" (bērni izmanto acis, lai sekotu tauriņa vai mārītes kustībai)

Logopēds: Labi darīts! Turpinām ceļu!

Pedagogs:

Vasara ir pagājusi, un pēc tās......
Lauki tukši, zeme slapja,
Vai līst, kad tas notiek?
(rudens)

Slaidrāde "Rudens".

Spēle "Burvju soma".

Logopēds: Rudens mums ir atsūtījis savus augļus. Viņi visi nonāca brīnišķīgā somā (bērni pēc kārtas izņem dārzeņus un augļus un sauc tos).

Logopēds: Bērni, nosakiet zilbju skaitu jūsu dārzeņu un augļu nosaukumos. Parādiet augli vai dārzeņu, kura nosaukumā ir 1 zilbe, 2 zilbes, 3 zilbes...

Spēle "Sarunāt piedāvājumu."

Pedagogs:

Vasarā ir karsts, un rudenī -
Vasarā dienas ir garākas, un rudenī -
Vasarā lapas ir zaļas, un rudenī -
Vasarā putni būvē ligzdas, bet rudenī -
Vasarā mēs vācam ogas, bet rudenī -
Vasarā mēs valkājam sandales, bet rudenī -
Vasarā lietus ir siltas, un rudenī -

Par pareizām atbildēm bērniem tiek dotas lapas, kuras viņi piestiprina pie rudens koka.

Logopēds: Labi darīts! Turpināsim savu ceļojumu!

Pedagogs:

Rudens ir pagājis, ziema ir atnākusi.
Sniegs uz laukiem, ledus uz upēm,
Putenis staigā, kad tas notiek?

Slaidrāde “Ziema”.

Spēle “Nosauc ziemas zīmes”.

Skolotājs met bērniem sniega piku, un bērni nosauc zīmju vārdus.

Elpošanas vingrinājumi "Līdzam sniegam".

Logopēds tur zaru ar vates gabaliņiem. Bērni visi kopā pūš pa to, tādējādi radot "sniegputeni".

Spēle "Zvani uz ledu".

Logopēds: Bērni, es jums pateikšu teikumus, un, ja es jums saku pareizi, tad zvaniet saviem ledus zvaniņiem.

Ziemā ir sniegs.
Ziemā bērni peld un sauļojas.
Vasarā kokiem lapas ir dzeltenas.
Pavasarī plūst strauti un uz ceļiem ir peļķes.
Rudenī putni lido uz dienvidiem.
Tagad ir gada laiks - pavasaris.

Logopēds: Bērni, tagad mums ir laiks atgriezties mājās, mūsu gadalaikā. Kā mēs to darām? (bērnu atbildes)

Logopēds: Vai varbūt mēs saliksim izgrieztu attēlu, aizvērsim acis un atgriezīsimies savā pavasarī?

Bērni savāc attēlu, aizver acis un atgriežas grupā putnu balsu skaņās uz burvju paklāja.

Perspektīva: Puiši, tuvojas vasara, un jūs visi atpūtīsities. Ņemsim līdzi tavas fotogrāfijas no tavas atvaļinājuma rudenī un sataisīsim interesantu avīzi!

Izstrādāja:

1. Kulakava Larisa Ļeontjevna, augstākās kvalifikācijas skolotāja-logopēde. kategorija, MBDOU "Bērnudārzs Nr. 197" no kombinētā tipa Barnaulā.

2. Bogoutdinova Olga Gennadievna, pirmā ceturkšņa skolotāja. kategorijas MBDOU "Bērnudārzs Nr. 197" kombinētais tips Barnaulā.